Viac ako 800 variant trekových topánok NA SKLADE | Vstúpte do nášho 👉 vernostného programu, zbierajte body a ušetrite.

Nalgene

V roku 1940 prišiel chemik Emanuel Goldberg v Rochesteri v štáte New York so zdanlivo jednoduchým vynálezom - plastovou fľašou s pipetou. Keďže sa nádoba ukázala ako veľmi úspešná, neváhal a založil spoločnosť na jej výrobu, pôvodne s názvom Nalge Company. Názov vznikol spojením začiatočných písmen mena jeho manželky - Natalie Levey Goldberg.

Trvalo dvadsať rokov, kým sa prvá fľaša dostala na cestu. Fľaše boli nepriepustné, ľahké a hlavne nerozbitné. Ukázalo sa, že výroba fliaš bola naozaj nápadom, ktorý stál za všetky peniaze - už o niekoľko rokov neskôr začala Správa amerických parkov riešiť a trestať zakopávanie a spaľovanie rôzneho odpadu v lesoch. Ľudia rýchlo zistili, že plastová fľaša vydrží dlho a je aj ľahká. Turisti si ju čoskoro masovo obľúbili.

Fľaše boli len laboratórnym vybavením, takže ľuďom neostávalo nič iné, len si ich objednať ako laboratórne potreby. Jedného dňa však riaditeľ spoločnosti zistil, že ich používa aj skautský oddiel jeho syna na táborenie, a padlo rozhodnutie. Zrodil sa rad výrobkov Nalgene Outdoor Products.

V 90. rokoch 20. storočia už bola litrová polykarbonátová fľaša bežnou výbavou turistov. Jeden dizajnový prvok však zostal - milimetrový ukazovateľ. Je to odkaz na jej laboratórny pôvod.

Na rozdiel od bežných fliaš majú fľaše Nalgene široké hrdlo. Vďaka tomu sa ľahko vymývajú a čoskoro si našli miesto ako dojčenské fľaše. K dispozícii sú aj verzie s úzkym hrdlom. Užitočná je aj skutočnosť, že uzáver ľahko nestratíte, pretože je pripevnený k hrdlu.

Najpredávanejšie

NALGENE OTF KIDS 350 ml Fľaša s bridlicovým črepníkom modrá
12 € –10 %
Pôvodne: 12 €  (–10 %)
10,80 €
1 položiek celkom
NALGENE OTF KIDS 350 ml Fľaša s bridlicovým črepníkom modrá
12 € –10 %
10,80 €

Detská fľaša OTF v pôsobivom dizajne, ktorý si vaše dieťatko zamiluje.

1263-0002
Bleskové dodanie
Bleskové dodanie
Zásielky odosielame najneskôr do druhého pracovného dňa
Všetko SKLADOM
Všetko SKLADOM
V predajniach na vyskúšanie alebo okamžité odoslanie