Viac ako 800 variant trekových topánok NA SKLADE | Vstúpte do nášho 👉 vernostného programu, zbierajte body a ušetrite.

Vyhľadávač hlasu Ortovox Diract

Kód: 100512
Novinka
Značka: Ortovox
415,60 € –14 %
Vyhľadávač hlasu Ortovox Diract
415,60 € –14 % 353,30 €
Skladom (4 ks)

Prvý lavínový vyhľadávač na svete, ktorý vám pomôže navigovať k zasypaným tým, že s vami bude hovoriť, dokonca aj v češtine. Zariadenie nabité funkciami, ale len tými nevyhnutnými, ktoré potrebujete na priamu záchranu alebo zvýšenie svojej bezpečnosti.

Detailné informácie

Bleskové dodanie
Bleskové dodanie
Zásielky odosielame najneskôr do druhého pracovného dňa
Všetko SKLADOM
Všetko SKLADOM
V predajniach na vyskúšanie alebo okamžité odoslanie

Podrobný popis

Lavínový vyhľadávač ORTOVOX DIRACT VOICE je prvý lavínový vyhľadávač na svete, ktorý vás hlasom naviguje k zasypaným s presnými pokynmi, a to aj v češtine. Okrem toho si v nastaveniach môžete vybrať z celkom 9 svetových jazykov. Samozrejmosťou je funkcia Kontrola skupiny na rýchlu kontrolu celej skupiny pred túrou, ako aj Označenie na lokalizáciu viacerých lavín. Ďalšou neoddeliteľnou súčasťou lavínových zariadení ORTOVOX je SMART ANTÉNA, ktorá vám tiež zaručí rýchlu záchranu. Medzi ďalšie funkcie patrí autotest, inteligentné vysielanie, automatický návrat k vysielaniu alebo pohotovostný režim. To všetko prakticky zabalené v pogumovanom zariadení s vysoko výkonnou batériou, ktoré sa úžasne ovláda aj v hrubých rukaviciach. Všetko uvidíte na intuitívnom 360° displeji. Súčasťou balenia je aj praktické puzdro, z ktorého zariadenie bleskovo vytiahnete a ktoré má zabudovaný systém RECCO, ktorý ešte zvyšuje vašu bezpečnosť pri pohybe v horách.

Zariadenie nabité technológiami

 • Hlasová navigácia v 9 jazykoch: DE, EN, FR, IT, ES, NOR, SV, CZ, NL
 • Funkcia označovania
 • Šírka vyhľadávacieho pruhu 50 m
 • Veľký displej 34 x 45 mm s funkciou 360° v reálnom čase
 • Akustická podpora počas sledovania
 • Kontrola skupiny
 • Automatické prepínanie medzi anténami pre maximálny dosah SMART-ANTENNA-TECHNOLOGY
 • Pohotovostný režim
 • Automatické prepnutie do režimu vysielania pri páde druhej lavíny (v režime vyhľadávania aj v pohotovostnom režime)
 • Systém pasívnej bezpečnosti RECCO® je integrovaný v balení
 • Počet antén: 3
 • Počet osôb zobrazených v lavíne: 4
 • Odolná batéria na zimnú prevádzku
 • Nabíjanie prostredníctvom kábla USB-C
 • Rozhranie Bluetooth
 • Aplikácia na aktualizáciu a personalizáciu zariadenia

Hlasová navigácia dodáva pokoj a presnosť

Jasné, hlasom aktivované príkazypomáhajú urýchliť záchranné operácie a prispievajú k vášmu pokoju. Hlas sa ozve len vtedy, keď je to potrebné. Nemusíte sledovať displej a môžete klásť väčší dôraz na skenovanie lavínového terénu očami.

Stabilný signál - žiadny stres

Keď lokátor zachytí signál, presne vás nasmeruje k zasypaným, čím sa eliminuje stres zo straty signálu a možnosť stratiť sa v lavíne.

Vaša záchrana bude jednoduchšia:

 • Patentovaná technológia SMART ANTENNA - automatický výber najvhodnejšej antény pre maximálny dosah prenosu a zosilnenie signálu po zastavení lavíny vďaka snímaču pohybu.
 • Ak hľadáte a spadne ďalšia lavína a zasiahne vás, vyhľadávač sa automaticky prepne späť do režimu vysielania , a to aj z pohotovostného režimu.
 • RECCO reflektor - na lokalizáciu horskou službou.
 • Autotest - zariadenie sa neustále testuje a v prípade rušenia vás upozorní alebo prepne na inú anténu.

Nevadí mu chlad ani časté a intenzívne používanie

Lavínový vyhľadávač ORTOVOX DIRACT VOICE bol vyvinutý v spolupráci s Tirolským strediskom lavínovej prevencie s dôrazom na odolnosť pre časté a náročné používanie horskými vodcami a záchranármi. Vyhľadávač dokáže dlhodobo odolávať nízkym teplotám až do -20 °C. Jeho tvrdý pogumovaný plášť odoláva nárazom a vlhkosti a nešmýka sa ani v rukaviciach. Batéria vydrží 250 hodín vysielania.

Jednoduchý a intuitívny lavínový vyhľadávač

ORTOVOX DIRACT VOICE má len jedno tlačidlo, ale zvyšok práce urobí za vás. Veľký displej je prehľadný a spolu s hlasovými povelmi urýchľuje vaše reakcie a dodáva vám pokoj. Intuitívny zvuk s premenlivou intenzitou pípania vás prevedie podrobným sledovaním a zjednoduší celý proces sledovania.

SMART ANTÉNA - bez ohľadu na to, v akej polohe ste zakopaní

Aby vás pri zakopaní rýchlo našli, je dôležité mať lokátor s čo najlepším dosahom vysielaného signálu, ktorý je však ovplyvnený polohou zariadenia. Prístroj sníma svoju polohu vzhľadom na stred zeme a vždy vie, či je pochovaná osoba vo vertikálnej alebo horizontálnej polohe. Vďaka tejto informácii lavínový vyhľadávač ORTOVOX DIRACT VOICE vyberie najvhodnejšiu anténu na vysielanie a eliminuje vertikálnu polohu zasypanej osoby, ktorá inak komplikuje záchranu a znižuje dosah na menej ako polovicu.

 • Signál vysielaný najvhodnejšou anténou zvyšuje stabilitu indikovaného smeru a vzdialenosti. Patentovaná funkcia SMART ANTENNA umožňuje rýchlejšie a jednoduchšie vyhľadávanie.
 • Okrem toho po zastavení lavíny snímač pohybu zdvojnásobí silu signálu, aby ste boli pre záchranárov opäť viditeľnejší .

RECCO - núdzový signál

RECCO je dnes vybavením horských záchranárov v krajinách Európy a na celom svete. Reflektor RECCO je zabudovaný v puzdre, takže aj keď zariadenie stratíte, zachováva vaše šance na nájdenie.

 • Dosah až 200 m v dobrých podmienkach
 • vyhľadávanie za letu z vrtuľníka
 • Hľadanú osobu môžete nájsť , aj keď zariadenie nevysiela - má vybité batérie, je vypnuté alebo má iné poškodenie

Vaša bezpečnosť je vždy na prvom mieste

Lavínový vyhľadávač je bezpečnostné zariadenie a od jeho spoľahlivosti závisí váš život. Lavínové lokátory ORTOVOX majú tri funkcie, ktoré zaručujú spoľahlivosť:

 • Autotest - vyhľadávač kontroluje svoje funkcie v pravidelných 3-minútových intervaloch - prenos, vyhľadávanie, všetky senzory, batériu, a keď zistí chybu, okamžite ju signalizuje na displeji a oznámi ju zvukovým signálom.
 • Inteligentné trasmitovanie - keď zariadenie zistí, že je rušené mobilným telefónom alebo iným predmetom, začne vysielať cez inú anténu, ktorá nie je rušená, a signalizuje problém.
 • Ak zabudnete zariadenie po túre vypnúť, po 30 minútach v rovnakej polohe vás začne zvukovo upozorňovať, že ho zabudli vypnúť.

Pohotovostný režim

Každý sa niekedy počas skupinového výcviku hľadania stretol s tým, že príliš veľa pípajúcich zariadení môže odvádzať vašu pozornosť a odvádzať vás od presného hľadania alebo práce so sondou. V žiadnom prípade by ste však nemali prístroj vypínať, pretože vždy existuje možnosť sekundárnej lavíny. Preto spoločnosť ORTOVOX zakomponovala do prístroja pohotovostný režim, ktorý umožňuje tým, ktorí nehľadajú, aby ich prístroj nebol viditeľný pre ostatných, ale v prípade druhej lavíny sa prístroj automaticky prepne na vysielanie.

V prípade druhej lavíny - AUTOMATICKÉ ZÁLOHOVANIE

Ak spadne lavína a vy sa prepnete do režimu vyhľadávania alebo pohotovostného režimu a potom spadne druhá lavína a zasype vás, lavínový vyhľadávač ORTOVOX sa po dvoch minútach bez pohybu automaticky prepne do režimu vysielania, aby vás zvyšok skupiny mohol lokalizovať a zachrániť. ORTOVOX DIRACT VOICE má zabudovaný snímač pohybu, ktorý automaticky vyhodnotí, že ležíte bez pohybu pod lavínou.

Nájdete tu aj ďalšie zasypané

Lavínový vyhľadávač ORTOVOX DIRACT VOICE má vynikajúcu analýzu signálu a presne identifikuje a rozlišuje všetky signály v dosahu. Signalizuje viac zasypaných osôb v dosahu (grafický symbol osoby na displeji) až 4, takže viete, že je potrebné zachrániť viac osôb. Na základe týchto informácií môžete zvoliť správnu taktiku záchrany.

Zariadenie vás vždy navedie k najsilnejšiemu signálu, t. j. k najbližšej zasypanej osobe. Keď chcete začať hľadať ďalšie osoby, stačí podržať tlačidlo "Mark" v blízkosti, políčko s grafickým symbolom osoby sa zmení na vlajku a zvukový signál vám oznámi, že pípanie začína viesť k ďalšej osobe. V týchto prípadoch sa hľadanie viacerých norníkov výrazne zjednoduší a môžete nájsť v podstate neobmedzený počet norníkov.

Odolná batéria

Jedinečne navrhnutá elektronika lavínových zariadení ORTOVOX dokáže znížiť spotrebu energie. Vysokokapacitná batéria dokáže vysielať 250 hodín a jednoducho ju nabijete pomocou priloženého USB kábla. Batéria je šetrná k životnému prostrediu a nehrozí ani jej vybitie a degradácia prístroja.

Aktualizácie softvéru prostredníctvom aplikácie ORTOVOX APP (Apple iOS, Android)

Pre dlhú životnosť lavínového vyhľadávača a jeho správnu funkciu môžete zvoliť funkciu UPDATE, ktorá aktualizuje softvér a zároveň prístroj aktualizuje o nové funkcie. Podporuje tiež zmenu nastavení vyhľadávača, personalizáciu, správu vozového parku alebo praktické výukové videá.

Ocenenie ISPO - výrobok roka

Takto sa o výrobku vyjadrila porota:

"Nový DIRACT VOICE mení pravidlá na trhu lavínových vyhľadávačov a ako prvý prichádza s hlasovými pokynmi. Vďaka tomu je hľadanie zasypanej osoby rýchlejšie. Hlasová navigácia je niečo, čo tu dlho chýbalo, a spoločnosť ORTOVOX ju implementovala do elegantného a kompaktného vyhľadávača za prijateľnú cenu."

Záruka 5 rokov

Na lokátory ORTOVOX sa poskytuje 5-ročná záruka a spoločnosť ORTOVOX poskytuje servis viac ako 10 rokov od výroby. Ak svoj vyhľadávač poškodíte, spoločnosť ORTOVOX vám poškodené komponenty opraví a vymení. Každoročne si môžete nechať skontrolovať správnu funkčnosť zariadenia a aktualizovať softvér prostredníctvom Bluetooth. Ak si dáte vyhľadávač opraviť, zapožičiame vám náhradné zariadenie. Medzi dlhoročných a spokojných používateľov lavínového zariadenia patrí napríklad Horská služba Českej republiky.

Dodatočné parametre

Kategória: Lavínová bezpečnosť
Farba: Modrá
Krajina pôvodu: nedostupné
Sezóna: nedostupné
Aut. prepnutie do vysielania pri páde druhej lavíny: Áno
Farba: Blue Ocean
Displej so signalizáciou 360°: Áno
Intuitívna hlasová signalizácia: Áno
Intuitívna zvuková signalizácia: Áno
Markování zasypaných: Áno
#sizes_table#: hidden
Partner check: Áno
Počet antén: 3
Podsvietený displej: Áno
Recco systém záchrany: Áno
Self-test: Áno
Signalizácia viacero zasypaných: Áno
Smart Antenna: Áno
Výrobcovia: Ortovox
Zdroj energie: akumulátor
Varianta: Blue Ocean

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: