TOPO ATHLETIC Dámska regeneračná obuv REKOVR 2 grey/purple - grey
Kód: 113711/38 113711/38- 113711/39 113711/40 113711/40- 113711/41 113711/42 Zvoľte variant

Podrobný popis
Technické parametre
- Hmotnosť: 256 g (dámsky pár, veľ. UK5/EU38)
- Zvršok (materiál): Vlnený zvršok s antimikrobiálnou úpravou
- Membrána - typ: Bez membrány
- Stielka (vložka): OrthoLite 3D Wave Sense
- Medzipodošva-typ tlmiacej peny: EVA
- Podošva: Vibram XS Trek EVO
- Drop (mm): 3 mm
- Výška medzipodošvy v päte: 23 mm
- Výška medzipodošvy v prednoží: 20 mm
Ľahké topánky pre každodennú regeneráciu
Topo Athletic Rekovr 2 sú dámske slip-on topánky navrhnuté ako aktívna regeneračná obuv po športe a celodennej záťaži. Sklopiteľná päta uľahčuje obúvanie a vyzúvanie, čo oceníte po návrate z trailového behu alebo viacdňového výletu. Vlnený zvršok s antimikrobiálnou úpravou odvádza vlhkosť a prirodzene reguluje teplotu. Topánky sú optimalizované na nosenie bez ponožiek, ale ak ponožky preferujete, odporúčame zvoliť o pol až celú veľkosť väčšiu.
Priestranná špička a slip-on dizajn pre pohodlné nosenie
- Sklopiteľná päta pre jednoduché obúvanie bez použitia rúk
- Anatomicky tvarovaná špička s dostatkom priestoru pre prirodzené rozloženie prstov
- Vlnený materiál zvršku s antimikrobiálnou ochranou vhodný na nosenie bez ponožiek
- Hmotnosť 256 g na pár vo veľkosti UK5/EU38 zaraďuje topánky do kategórie ultralahkej obuvi
- Širší strih kopyta typický pre značku Topo Athletic poskytuje dostatok priestoru aj pre širšie chodidlá
Tieto topánky s podošvou Vibram XS Trek EVO a stielkou OrthoLite 3D Wave Sense sú spoľahlivou voľbou pre každodenné nosenie po tréningu aj na cestách.
Podošva Vibram a konštrukcia pre každodenné pohodlie
Vonkajšia podrážka Vibram XS Trek EVO zabezpečuje multidirektívnu priľnavosť na rôznych povrchoch. Vzor zahŕňa brzdné drážky v päte a geometriu odvádzajúcu blato a sneh, vďaka čomu topánky neslúžia len ako domáca obuv, ale zvládnu aj krátke prechádzky vonku. EVA medzipodošva s výškou 23 mm v päte a 20 mm v prednoží poskytuje nízku úroveň tlmenia s priamym kontaktom s podložkou. Drop 3 mm (výškový rozdiel medzi pätou a špičkou) podporuje prirodzené postavenie chodidla.
Odolné materiály pre cestovanie a relaxáciu
- Vibram XS Trek EVO s výnimočnou odolnosťou voči opotrebeniu a priľnavosťou na mokrých povrchoch
- EVA medzipodošva s vyváženým tlmením vhodným pre regeneračné nosenie
- Vlnený zvršok odolný voči odieraniu a zachovávajúci tvar pri dlhodobom používaní
- Celková hmotnosť 256 g na pár uľahčuje pribalenie do cestovnej tašky ako náhradná obuv
- Bez membrány, s prirodzenou priedušnosťou vlneného materiálu vhodnou pre interiér aj vonkajšie aktivity za suchého počasia
Topánky bez obsázky a s nízkym profilom podošvy sú primárne určené pre cestovanie, každodenné nosenie a regeneráciu, nie pre náročný horský terén.
Ergonómia a podpora prirodzenej chôdze
Stielka OrthoLite 3D Wave Sense kombinuje ľahkú penu OrthoLite s trojrozmerné tvarovanými hrebeňmi, ktoré stimulujú plantárne nervy chodidla a podporujú aktívnu regeneráciu. Ide o technológiu proprioceptívnej stimulácie, teda povzbudenie citlivých zakončení v chodidle pri každom kroku. Drop 3 mm udržuje nohu v blízkosti prirodzenej rovnej polohy bez výrazného vyvýšenia päty. Strih s priestrannou špičkou zodpovedá anatomickému tvaru chodidla a neobmedzuje prirodzené rozloženie prstov. Podpora klenby je mierna a neutrálna, vhodná pre osoby preferujúce prirodzený pohyb.
Biomechanické vlastnosti pre každodenné nosenie
- Drop 3 mm ako kompromis medzi plochým prirodzeným postavením a štandardnou turistickou obuvou
- Stielka OrthoLite 3D Wave Sense s hrebeňmi stimulujúcimi nervy v chodidle
- Neutrálna platforma bez výraznej pronačnej korekcie vhodná pre silné aj slabšie chodidlá
- Priestranná špička bez stiesnenia pre prirodzené rozloženie a pohyb prstov
- Sklopiteľná päta zachovávajúca tvar topánky pri nosení v klasickom režime
Pre maximálne pohodlie odporúčame vyskúšať topánky popoludní, keď sú chodidlá mierne opuchnuté, a overiť, že prsty majú dostatok priestoru bez tlaku na špičku. Rekovr 2 ponúkajú ľahkú, prirodzene orientovanú platformu vhodnú pre každodenné nosenie po tréningu aj na cestách.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Dámska turistická / treková obuv - nízka |
|---|---|
| EAN: | 810009108580 |
| Pohlavie: | Ženy |
| Výška topánky: | Nízka |
| Materiál: | Koža/Syntetika |
| Šírka topánok: | Široké |
| Membrána (vodeodolnosť): | Bez membrány |
| Farba: | Sivá |
| Hmotnosť/pár (g): | do 490 g |
| Šnurovanie: | Bez |
| Určené pre mačky: | Nie |
| Kategória (skupina) topánok: | A-mesto/cestovanie |
| Druh produktu: | Obuv |
| Obsadenie: | Bez obsádzky |
| Membrána (vodoodolnosť): | Bez membrány |
| #sizes_table#: | /velikostni-tabulka-topo/ |
| Drop (mm): | 3 mm |
| Hmotnosť: | 256 g (dámsky pár, veľ. UK5/EU38) |
| Medzipodošva-typ tlmiacej peny: | EVA |
| Membrána - typ: | Bez membrány |
| Podošva: | Vibram XS Trek EVO |
| Stielka (vložka): | OrthoLite 3D Wave Sense |
| Výška medzipodošvy v päte: | 23 mm |
| Výška medzipodošvy v prednoží: | 20 mm |
| Zvršok (materiál): | Vlnený zvršok s antimikrobiálnou úpravou |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
