SALOMON Dámske trekové topánky QUEST ECHO GTX W black coffee/shadow gray/black - hnedé
Kód: 113891/36 113891/37 113891/38 113891/39 113891/40 113891/41 113891/42 113891/43 113891/44 113891/45 113891/46 113891/47 Zvoľte variant

Podrobný popis
Technické parametre
- Hmotnosť: 610 g (dámsky pár, veľ. UK5/EU38)
- Zvršok (materiál): Nubukova koža so syntetickou výstužou
- Membrána - typ: GORE-TEX (bez PFAS)
- Stielka (vložka): OrthoLite tvarovaná
- Medzipodošva-typ tlmiacej peny: EnergyCell EVA
- Podošva: All Terrain Contagrip®
- Drop (mm): 12 mm
- Technológie: GORE-TEX;SensiFIT™;4D Advanced Chassis™;Contagrip®;OrthoLite
Správne padnutie topánky na turistiku pre ženy
Quest Echo GTX W vychádza z dámsky tvarovaného kopyta so štandardnou šírkou, ktoré zodpovedá prirodzenému tvaru chodidla. Hlbšia pätná miska zabezpečuje pevné uchytenie päty a zabraňuje kĺzaniu vo vnútri topánky pri zostupoch. Priestor pre prsty poskytuje dostatočnú voľnosť bez toho, aby topánka pôsobila voľne na nárte. Systém SensiFIT™ plynule prenáša ťah šnúrok cez celý zvršok, čím rovnomerne obopína nohu od medzipodošvy po horné šnurovanie. Topánka je uvádzaná ako správne strihnutá na dĺžku, takže pri výbere veľkosti nie je potrebná žiadna korekcia oproti bežnej európskej veľkosti. Zábehovacia perióda trvá približne 10–15 km v rôznorodom teréne, po ktorých sa koža prispôsobí tvaru chodidla.
Čo sledovať pri skúšaní trekových topánok
- Skúšajte topánky popoludní, keď je noha mierne opuchnutá po celodennom nosení
- Pri chôdzi z kopca nesmú prsty narážať na prednú časť topánky
- Mierne priliehavý nárt môže pri vysokej klenbe vyžadovať krátku zábehovú periódu
- Odporúča sa vyskúšať s trekovými ponožkami zodpovedajúcej hrúbky
- Jazyk s prievlekovou konštrukciou (gusseted tongue) zabraňuje vnikaniu nečistôt a kamienkov
Správne padnúca Quest Echo GTX W udrží nohu stabilne fixovanú aj pri viachodinovom pohybe po skalnatom teréne.
Konštrukcia a výkon na horských chodníkoch
Zvršok kombinuje nubukovú kožu so syntetickými výstužami na kriticky namáhaných miestach. Nubukova koža odolá odreniu o skaly a zachováva tvar aj po opakovanom namočení, syntetické panely znižujú celkovú hmotnosť a urýchľujú schnutie. Medzipodošva z peny EnergyCell EVA tlmí nárazy pri dopade a poskytuje základnú podporu pri celodennom pohybe. Chassis 4D Advanced Chassis™ je tuhá vložka integrovaná do konštrukcie topánky, ktorá obmedzuje nežiaduce pohyby chodidla do strán pri pohybe po nestabilnom povrchu, pričom ponecháva prirodzené odvíjanie pri chôdzi. Drop 12 mm (výškový rozdiel medzi pätou a prednožkou) zodpovedá strednému komfortu, vhodný pre turistov zvyknutých na klasické profilované topánky.
Podrážka a odolné turistické topánky v teréne
- Contagrip® All Terrain poskytuje spoľahlivú priľnavosť na mokrých skalách aj na blativých chodníkoch
- Viacsmerové drážky hĺbky približne 5 mm odvádzajú blato a zabezpečujú záber aj na klzkom podklade
- Gumová ochranná špičková čiapočka chráni prednú časť topánky pri kontakte s kameňom
- Bočný ochranný lem (mudguard) zabraňuje vnikaniu hrubých nečistôt pod zvršok
- Výška medzipodošvy 34 mm v päte a 22 mm v prednožke zabezpečuje dostatočné tlmenie pri turistike s ľahším batohom
- Vonkajšia DWR úprava zvršku odráža krátkodobé zrážky; vyžaduje pravidelné obnovenie impregnačným prípravkom
Quest Echo GTX W sa hodí na alpské chodníky, skalnatý terén, blativý les aj ľahký sneh, kde si situácia vyžaduje pevnú obuv s membránou.
Zdravotné aspekty a ergonómia topánky na dlhé túry
Membrána GORE-TEX (bez obsahu PFAS) je laminovaná priamo na zvršok, takže voda neprenikne dovnútra ani pri dlhšom brodení plytkých tokov. Zároveň odvádza vodnú paru od chodidla von, čím obmedzuje prehrievanie a maceráciu kože pri stúpaní. Tvarovaná stielka OrthoLite distribuuje tlak rovnomerne po ploche chodidla a znižuje vznik otlakov v miestach nadmerného zaťaženia. Neutrálna gaitová podpora s pevnou pätou zachováva prirodzené odvíjanie kroku. Systém SensiFIT™ zabraňuje mikroposunom nohy vo vnútri topánky, ktoré sú príčinou pľuzgierov pri dlhších túrach. U osôb s vysokou klenbou môže byť nárt v prvých kilometroch mierne priliehavý; po zábehu sa koža prispôsobí.
Tieto topánky s membránou GORE-TEX, tlmením EnergyCell EVA a systémom SensiFIT™ poskytujú spoľahlivú oporu chodidla na jednodenných aj viacdenných túrach v náročnejšom horskom teréne.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Dámska turistická / treková obuv - stredná, vysoká |
|---|---|
| EAN: | 198720261341 |
| Pohlavie: | Ženy |
| Výška topánky: | Nízka |
| Materiál: | Syntetika |
| Šírka topánok: | Normálne |
| Membrána (vodeodolnosť): | GORE-TEX |
| Farba: | Čierna |
| Hmotnosť/pár (g): | 491 až 750 g |
| Šnurovanie: | Rýchlošnurovanie - Boa |
| Určené pre mačky: | Nie |
| Kategória (skupina) topánok: | A/B-ľahká turistika |
| Druh produktu: | Obuv |
| Kategória topánok: | S Gore-Texem, Nepremokavé |
| Obdobie: | Jar/Leto/Jeseň |
| Značky: | Salomon |
| Membrána (vodoodolnosť): | GORE-TEX |
| #sizes_table#: | /velikostni-tabulka-salomon/ |
| Drop (mm): | 12 mm |
| Hmotnosť: | 610 g (dámsky pár, veľ. UK5/EU38) |
| Medzipodošva-typ tlmiacej peny: | EnergyCell EVA |
| Membrána - typ: | GORE-TEX (bez PFAS) |
| Podošva: | All Terrain Contagrip® |
| Stielka (vložka): | OrthoLite tvarovaná |
| Technológie: | GORE-TEX, SensiFIT™, 4D Advanced Chassis™, Contagrip®, OrthoLite |
| Zvršok (materiál): | Nubukova koža so syntetickou výstužou |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
