Viac ako 800 variant trekových topánok NA SKLADE | Vstúpte do nášho 👉 vernostného programu, zbierajte body a ušetrite.

ORTOVOX Lavínová súprava RESCUE SET DIRACT

Kód: 101550
Novinka
Značka: Ortovox
423,60 € –14 %
ORTOVOX Lavínová súprava RESCUE SET DIRACT
423,60 € –14 % 360,10 €
Skladom (2 ks)

Lavínová súprava s kompaktným lavínovým vyhľadávačom, ktorý sa ľahko a intuitívne používa, spolu s odolnou lopatou a sondou.

Detailné informácie

Bleskové dodanie
Bleskové dodanie
Zásielky odosielame najneskôr do druhého pracovného dňa
Všetko SKLADOM
Všetko SKLADOM
V predajniach na vyskúšanie alebo okamžité odoslanie

Podrobný popis

LAVÍNOVÝ VYHĽADÁVAČ ORTOVOX DIRACT

Elegantné zariadenie nabité funkciami, ale len tými najdôležitejšími, ktoré priamo potrebujete na záchranu alebo zvýšenie svojej bezpečnosti. Automatické a intuitívne ovládanie v kompaktnom zariadení.

Lavínový vyhľadávač ORTOVOX DIRACT je zariadenie nabité funkciami, ktoré prispejú k rýchlejšej záchrane vás alebo vašich priateľov v horách. Okrem toho si v nastaveniach môžete vybrať z celkom 9 svetových jazykov vrátane slovenčiny. Samozrejmosťou je funkcia Group Check na rýchlu kontrolu celej skupiny pred túrou, ako aj Marking na lokalizáciu viacerých zasypaných osôb. Ďalšou neoddeliteľnou súčasťou lavínových zariadení ORTOVOX je SMART ANTÉNA, ktorá tiež zaručuje vašu rýchlu záchranu. Medzi ďalšie funkcie patrí autotest, inteligentné vysielanie, automatický návrat k vysielaniu alebo pohotovostný režim. To všetko prakticky zabalené v pogumovanom zariadení s vysoko výkonnou batériou, ktoré sa úžasne ovláda aj v hrubých rukaviciach. Všetko uvidíte na intuitívnom 360° displeji. Súčasťou balenia je aj praktické puzdro, z ktorého zariadenie bleskovo vytiahnete a ktoré má zabudovaný systém RECCO, ktorý ešte zvyšuje vašu bezpečnosť pri pohybe v horách.

Zariadenie nabité technológiami

 • Vyberte si z 9 jazykov: DE, EN, FR, IT, ES, NOR, SV, CZ, NL
 • Funkcia označovania
 • Šírka vyhľadávacieho pruhu 50 m
 • Veľký displej 34 x 45 mm s funkciou 360° v reálnom čase
 • Akustická podpora počas sledovania
 • Kontrola skupiny
 • Automatické prepínanie medzi anténami pre maximálny dosah SMART-ANTENNA-TECHNOLOGY
 • Pohotovostný režim
 • Automatické prepnutie do režimu vysielania pri páde druhej lavíny (v režime vyhľadávania aj v pohotovostnom režime)
 • Systém pasívnej bezpečnosti RECCO® je integrovaný v balení
 • Počet antén: 3
 • Počet osôb zobrazených v lavíne: 4
 • Odolná batéria na zimnú prevádzku
 • Nabíjanie prostredníctvom kábla USB-C
 • Rozhranie Bluetooth
 • Aplikácia na aktualizáciu a personalizáciu zariadenia

Stabilný signál - nezaťažuje

Hneď ako lokátor zachytí signál, nasmeruje vás presne k zasypaným, čím sa eliminuje stres zo straty signálu a možnosť stratiť sa v lavíne.

Vaša záchrana bude jednoduchšia:

 • Patentovaná technológia SMART ANTENNA - automatický výber najvhodnejšej antény pre maximálny dosah prenosu a zosilnenie signálu po zastavení lavíny vďaka snímaču pohybu.
 • Ak hľadáte a spadne ďalšia lavína a zasiahne vás, vyhľadávač sa automaticky prepne späť do režimu vysielania , a to aj z pohotovostného režimu.
 • RECCO reflektor - na lokalizáciu horskou službou.
 • Autotest - zariadenie sa neustále testuje a v prípade rušenia vás upozorní alebo sa samo prepne na inú anténu.

Nevadí mu chlad ani časté a intenzívne používanie

Lavínový vyhľadávač ORTOVOX DIRACT bol vyvinutý v spolupráci s Tirolským strediskom lavínovej prevencie s dôrazom na odolnosť pre časté a náročné používanie horskými vodcami a záchranármi. Vyhľadávač dokáže dlhodobo odolávať nízkym teplotám až do -20 °C. Jeho tvrdý pogumovaný plášť odoláva nárazom a vlhkosti a nešmýka sa ani v rukaviciach. Batéria vydrží 250 hodín vysielania.

Jednoduchý a intuitívny lavínový vyhľadávač

ORTOVOX DIRACT má len jedno tlačidlo, ale zvyšok práce urobí za vás. Veľký displej je ľahko zrozumiteľný a urýchľuje vaše reakcie , čím vám dodáva pokoj. Intuitívny zvuk s rôznou intenzitou pípania vás vedie pri podrobnom vyhľadávaní, čím zjednodušuje celý proces hľadania.

SMART ANTÉNA - bez ohľadu na to, v akej polohe ste zakopaní

Aby vás pri zasypaní rýchlo našli, je dôležité mať lokátor s čo najlepším dosahom vysielaného signálu, ktorý je však ovplyvnený polohou zariadenia. Prístroj sníma svoju polohu vzhľadom na stred zeme a vždy vie, či je pochovaná osoba vo vertikálnej alebo horizontálnej polohe. Vďaka tejto informácii lavínový vyhľadávač ORTOVOX DIRACT vyberie najvhodnejšiu anténu na vysielanie a eliminuje vertikálnu polohu zasypanej osoby, ktorá inak komplikuje záchranu a znižuje dosah na menej ako polovicu.

 • Signál vysielaný najvhodnejšou anténou zvyšuje stabilitu indikovaného smeru a vzdialenosti. Vďaka patentovanej funkcii SMART ANTENNA je nájdenie rýchlejšie a jednoduchšie.
 • Okrem toho po zastavení lavíny snímač pohybu zdvojnásobí silu signálu, aby ste boli pre záchranárov opäť viditeľnejší .

RECCO - núdzový signál

RECCO je dnes vybavením horských záchranárov v krajinách Európy a na celom svete. Reflektor RECCO je zabudovaný v puzdre, takže aj keď zariadenie stratíte, zachováva vaše šance na nájdenie.

 • Dosah až 200 m v dobrých podmienkach
 • vyhľadávanie za letu z vrtuľníka
 • Hľadanú osobu môžete nájsť , aj keď zariadenie nevysiela - má vybité batérie, je vypnuté alebo má iné poškodenie

Vaša bezpečnosť je vždy na prvom mieste

Lavínový vyhľadávač je bezpečnostné zariadenie a od jeho spoľahlivosti závisí váš život. Lavínové lokátory ORTOVOX majú tri funkcie, ktoré zaručujú spoľahlivosť:

 • Autotest - vyhľadávač kontroluje svoje funkcie v pravidelných 3-minútových intervaloch - prenos, vyhľadávanie, všetky senzory, batériu, a keď zistí chybu, okamžite ju signalizuje na displeji a oznámi ju zvukovým signálom.
 • Inteligentné trasmitovanie - keď zariadenie zistí, že je rušené mobilným telefónom alebo iným predmetom, začne vysielať cez inú anténu, ktorá nie je rušená, a signalizuje problém.
 • Ak zabudnete zariadenie po túre vypnúť, po 30 minútach v rovnakej polohe vás začne zvukovo upozorňovať, že ho zabudli vypnúť.

Pohotovostný režim

Každý sa niekedy počas skupinového výcviku hľadania stretol s tým, že príliš veľa pípajúcich zariadení môže odvádzať vašu pozornosť a odvádzať vás od presného hľadania alebo práce so sondou. Prístroj by ste však nikdy nemali vypínať, pretože vždy existuje možnosť sekundárnej lavíny. Preto spoločnosť ORTOVOX zakomponovala do prístroja pohotovostný režim, ktorý umožňuje tým, ktorí nepátrajú, aby ich prístroj nebol viditeľný pre ostatných, ale v prípade druhej lavíny sa prístroj automaticky prepne na vysielanie.

V prípade druhej lavíny - AUTOMATICKÉ ZÁLOHOVANIE

Ak spadne lavína a vy sa prepnete do režimu hľadania alebo pohotovostného režimu a potom spadne druhá lavína a zasype vás, lavínový vyhľadávač ORTOVOX sa po dvoch minútach bez pohybu automaticky prepne do režimu vysielania, aby vás mohli nájsť a zachrániť aj ostatní členovia skupiny. ORTOVOX DIRACT má zabudovaný snímač pohybu, ktorý automaticky vyhodnotí, že ležíte bez pohybu pod lavínou.

Nájdete tu aj ďalšie zasypané

Lavínový vyhľadávač ORTOVOX DIRACT má vynikajúcu analýzu signálu a presne identifikuje a rozlišuje všetky signály v dosahu. Signalizuje viac zasypaných osôb v dosahu (grafický symbol osoby na displeji) až 4, takže viete, že je potrebné zachrániť viac osôb. Na základe týchto informácií môžete zvoliť správnu taktiku záchrany.

Zariadenie vás vždy navedie k najsilnejšiemu signálu, t. j. k najbližšej zasypanej osobe. Keď chcete začať hľadať ďalšie osoby, stačí podržať tlačidlo "Mark" v blízkosti, políčko s grafickým symbolom osoby sa zmení na vlajku a zvukový signál vám oznámi, že pípanie začína viesť k ďalšej osobe. V týchto prípadoch sa hľadanie viacerých norníkov výrazne zjednoduší a môžete nájsť v podstate neobmedzený počet norníkov.

Odolná batéria

Jedinečne navrhnutá elektronika lavínových zariadení ORTOVOX dokáže znížiť spotrebu energie. Vysokokapacitná batéria dokáže vysielať 250 hodín a jednoducho ju nabijete pomocou priloženého USB kábla. Batéria je šetrná k životnému prostrediu a aj vďaka jej používaniu nehrozí vybitie batérie a znehodnotenie zariadenia.

Aktualizácie softvéru prostredníctvom aplikácie ORTOVOX APP (Apple iOS, Android)

Pre dlhú životnosť lavínového vyhľadávača a jeho správnu funkciu môžete zvoliť funkciu UPDATE, ktorá aktualizuje softvér a tiež aktualizuje zariadenie o nové funkcie. Podporuje aj zmenu nastavení vyhľadávača, personalizáciu, správu vozového parku alebo praktické výukové videá.

LAVÍNOVÁ SONDA ORTOVOX ALU 240

Veľmi ľahká a odolná lavínová sonda na dlhé túry, pri ktorých sa počíta každý gram a miesto. Spoľahlivá a ľahko použiteľná.

Lavínová sonda ORTOVOX ALU 240 je ideálnou voľbou, ak hľadáte ľahkú a malú sondu bez kompromisov v oblasti pevnosti a dĺžky. Oceníte intuitívne značenie hĺbky a systém Quick Lock na rýchle zloženie sondy, vďaka ktorému bude záchrana zasypanej osoby oveľa jednoduchšia a rýchlejšia.

 • Systém uzamykania QUICK LOCK.
 • Hrot širší ako časti sondy.
 • Zúžené rampy na rýchlejšie skladanie.
 • Označenie hĺbky 1 m.
 • Označenie hĺbky v krokoch po 5 cm.
 • Hmotnosť 200 g.

Inteligentné označovanie hĺbky

Označenie hĺbky 1 m rozhodne za vás, z ktorého smeru kopať, a ušetrí tak veľa drahocenných minút pri záchrane:

 • Ak je značka 1 m pod snehom,kopte z boku,
 • kopať zhora, ak je značka nad povrchom snehu.

Toto odporúčanie vychádza z najnovších smerníc IKAR. Pri kopaní slúži modrá predposledná časť ako upozornenie, že sa blížite k zasypanej osobe. Posledný neónovo-oranžový dielik na konci sondy je upozornením, aby ste kopali opatrnejšie a predišli zraneniu zasypaného. Sonda má označenie hĺbky v krokoch po 5 cm.

Zloženie sondy jedným rýchlym pohybom

Zamykací systém QUICK LOCK umožňuje rýchle zloženie sondy jedným pohybom a tiež jej utiahnutie pomocou závitu. Ak chcete sondu zložiť jedným súvislým pohybom priamo pri jej vyberaní z obalu , jednoducho zatiahnite za koniec aramidového kábla a potom ho zaistite na vrchu sondy. Zúžené rampy vám pomôžu zložiť sondu ľahko a bez trhnutia. Pri rozkladaní stačí uvoľniť systém Quick lock. Ovládanie sondy je jednoduché, aj keď máte na rukách palčiaky.

Na sondu sa môžete spoľahnúť aj v tvrdom snehu.

 • Sonda má priemer 11 mm a poskytuje dostatočnú tuhosť.
 • Aramidový drôt je pevný, ľahký a 6-krát odolnejší ako oceľ.
 • Materiálom sondy je dural 7075 Alu T6, ktorý sa používa v leteckom priemysle a vyznačuje sa vysokou pevnosťou.
 • Oceľový zúžený hrot je širší ako priemer sondy, čo eliminuje trenie a namŕzanie sondy o steny prierazu, čím sa uľahčuje prejazd sondy snehom.

Dostatočne dlhá, ale kompaktná lavínová sonda

 • Dĺžka sondy 240 cm je dostatočná na veľké nánosy v lavínovej oblasti
 • 6 kusov dlhých 43 cm.
 • Nový systém Quick Lock je jednoduchý a odolný voči poškodeniu.

LAVÍNOVÁ LOPATA ORTOVOX BADGER

Pevná, ľahká lopata, ktorú možno ľahko rozložiť a vložiť do akéhokoľvek skialpového alebo freeridového batohu. Rukoväť Hybrid Grip sa ľahko uchopí v palčiakoch a rukaviciach.

Lopatka ORTOVOX SHOVEL BADGER je veľmi odolná a zaberá málo miesta, takže je dobrou voľbou do menších batohov. Veľká 2,5-litrová čepeľ a pohodlná rukoväť Hybrid Grip umožňujú nabrať veľké množstvo snehu pri každom zábere. Okrúhly profil rukoväte z tvrdeného temperovaného duralu AL 6061 T6 a profilovaná čepeľ s výliskami zaručujú nezničiteľnosť pri hrabaní aj v zamrznutom snehu. Praktický spoločník na zimné táborenie, pre skialpinistov a všetkých, ktorí podnikajú zimné túry v horách.

 • Ostré profilované ostrie
 • Pevná profilovaná čepeľ
 • Rukoväť Hybrid Grip vhodná pre prstové rukavice a palčiaky
 • malý na zbalenie
 • profilovaná horná hrana čepele zabraňujúca skĺznutiu topánky

Ľahko prekopáva ľadovú kôru

Pri kopaní v prachovom snehu je dôležitý objem lopaty. Ale pri kopaní v tvrdom snehu, ktorým lavínové nánosy zvyčajne sú, je dôležitá aj odolnosť lopaty. Čepeľ lopaty ORTOVOX SHOVEL BADGER je vyrobená z tvrdeného hliníka, ktorý zaručuje vysokú odolnosť a životnosť.

 • Výstuhy čepele lopaty zvyšujú odolnosť pri kopaní a vykopávaní.
 • Vysoké bočné hrany čepele lopaty dodávajú pevnosť a zvyšujú účinnosť kopania.
 • Hrana čepele lopaty je profilovaná, čím sa zmenšuje plocha kontaktu so snehom a uľahčuje sa prerážanie tvrdého snehu.
 • Vlnitý profil na hornej strane čepele lopaty zabraňuje skĺznutiu topánky.

Kompaktná a veľmi ľahká lavínová lopata

Čas, ktorý strávite kopaním v lavíne, je zvyčajne mnohonásobne dlhší ako hľadanie s lavínovým vyhľadávačom. Lavínová lopata ORTOVOX SHOVEL BADGER šetrí cenné gramy a spĺňa dôležité predpoklady na efektívne kopanie.

 • Čepeľ lopaty s vysokými stenami umožňuje každým záberom nabrať veľké množstvo snehu.
 • Tvrdená hliníková rukoväť nesklame ani pri kopaní v tvrdom snehu.
 • Čepeľ lopaty je ergonomicky tvarovaná, aby sa dala ľahko zbaliť do batohu.

Záruka 5 rokov

Na lavínové vybavenie ORTOVOX sa vzťahuje 5-ročná záruka a spoločnosť ORTOVOX poskytuje servis viac ako 10 rokov od výroby. Ak poškodíte lokátor, sondu alebo lopatu, spoločnosť ORTOVOX zabezpečí opravu a výmenu poškodených komponentov. Prístroj si môžete nechať každoročne skontrolovať z hľadiska správneho fungovania a aktualizovať softvér prostredníctvom Bluetooth. Ak si dáte lokátor opraviť, zapožičiame vám náhradný prístroj. Medzi dlhoročných a spokojných používateľov lavínového vybavenia patrí napríklad Horská služba Českej republiky.

Dodatočné parametre

Kategória: ZNAČKY
Krajina pôvodu: nedostupné
Sezóna: nedostupné
Aut. prepnutie do vysielania pri páde druhej lavíny: Áno
Farba: Silver
Dĺžka rozloženej lopaty: 45
Dĺžka segmentu: 43
Dĺžka sondy: 240
Displej so signalizáciou 360°: Áno
#sizes_table#: hidden
Intuitívna zvuková signalizácia: Áno
Kompatibilita s Pocket Spike: Nie
Markování zasypaných: Áno
Materiál: Hliník 7075 T6
Materiál listu: AL 5052, tvrdený, práškové lakovanie
Materiál madla z EVA peny: Nie
Materiál násady: AL 6061 T6, tvrdený
Max. dĺžka zostavenej lopaty: 70
Možnosť predĺženia: Nie
Možnosť zostavenia transportných saní: Nie
Možnosť upgrade software: Áno
Objem listu lopaty: 2,5
Partner check: Áno
Počet antén: 3
Podsvietený displej: Áno
Protišmykový grip násady: Nie
Recco systém záchrany: Áno
Self-test: Áno
Signalizácia viacero zasypaných: Áno
Smart Antenna: Áno
Stupnica hĺbky: Áno
Teleskopická násada: Nie
Výrobcovia: Ortovox
Zámok sondy: Quick Lock
Zdroj energie: akumulátor
Spôsob kopania: lopata

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: